کد خبر : 39981

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 19 تیر 1398
پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران اسلامی
• برگزاری همایش بزرگداشت امامزادگان در شهر سجاس
همایش بزرگداشت امامزادگان در ایام دهه کرامت با شعار «امامزادگان، ذخایر معنوی جامعه» در شهر سجاس برگزار شد.
حجت الاسلام«شوذب شیری» در همایش بزرگداشت امامزادگان که با شعار «امامزادگان، ذخایر معنوی جامعه» در شهر سجاس برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ایام دهه کرامت با روز تکریم از امامزادگان همراه شده است.

مدیرکل مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه همایش های گرامیداشت وتکریم امامزادگان در سراسر کشور در حال انجام اشت، گفت: این همایش ها در راستای آشنایی عموم مردم با امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود.

وی به وجود 132 بقعه متبرکه و امامزاده در استان زنجان اشاره کرد و گفت: گام های خوبی در راستای توسعه و احیای موقوفات در استان و کشور انجام شده است.

به گفته حجت الاسلام شیری بایستی از ظرفیت امامزادگان برای ترویج موضوعات فرهنگی بهره گرفت، چرا که امامزادگان شهدای زنده هستند و باید تکریم شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان هم در ادامه به اقدامات انجام شده در استان در راستای بهره گیری از ظرفیت امامزادگان و بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: تلاش می شود تا این اماکن مقدس در استان به قطب فرهنگی تبدیل شود.

حجت‌الاسلام «جعفر جنتی» نقش امامزادگان و بقاع متبرکه را در ترویج فرهنگ وقف متذکر شد و گفت: این مراکز نقش مهمی در فراگیر شدن فرهنگ وقف دارند.

وی به حضور گردشگران مذهبی در امامزادگان و بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: باید از این فرصت برای بهره مندی گردشگران از برنامه های فرهنگی استفاده کرد.

این مقام مسئول به استقرار مبلغین و روحانیون در بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: حضور امامزادگان در ایران با نگاه ترویج فرهنگ اسلامی و اهل بیت (ع) و آموزش معارف قرآنی و سبک زندگی اسلامی بوده است.

در ادامه امام جمعه سجاس وجود 132 بقعه متبرکه در استان را سرمنشا برکات الهی در استان خواند و گفت: یکی از برکات امامزادگان در سجاس فعال شدن حوزه علمیه این شهر است.

حجت‌الاسلام «احمد اصلانی» بر ضرورت استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه برای ترویج برنامه های فرهنگی تاکید کرد و گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه برکات بسیاری به همراه دارند.