در تسریع ساماندهی امامزاده حسین(ع) قزوین از آستان قدس رضوی می‌خواهیم تا در طرح توسعه این امامزاده مشارکت کند.
چهارشنبه 25 مرداد 1396    

 علی فرخزاد در جلسه ساماندهی امامزاده حسین(ع) اظهار داشت: امامزاده حسین(ع) فرزند بلافصل امام رضا(ع) است که در راستان تسریع در روند توسعه این امامزاده، از آستان قدس رضوی می‌خواهیم تا در طرح توسعه آن مشارکت کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از نهادها می‌توانند در این طرح مشارکت کنند افزود: بنیاد برکت ظرفیت بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری در طرح ساماندهی امامزاده حسین(ع) دارد که از این ظرفیت باید استفاده کرد.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین تأکید کرد: باید پیگیری‌های لازم برای مقاوم‌سازی صحن امام زاده حسین(ع) پیش از آغاز عملیات اجرایی صورت گیرد و طرح اولیه مقاوم‌سازی آن توسط مشاور طرح ساماندهی تهیه شود.

فرخزاد با بیان اینکه از 230 پلاک موجود در این طرح، 135 پلاک تاکنون تملک شده و 95 پلاک دیگر باقی مانده است خاطرنشان کرد: باید تملک بخش دارالشفای امامزاده حسین(ع) در این طرح در اولویت قرار گیرد چون بخش خصوصی آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در این زمینه اعلام کرده است.

وی عنوان کرد: همچنین بنیاد برکت آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در این طرح اعلام کرده است و می‌توان از ظرفیت آن برای سرمایه‌گذاری در بخش اول این طرح یعنی دارالشفا استفاده کرد.

فرخزاد افزود: طرح ساماندهی امامزاده حسین(ع) طرح بزرگی است که توسط چندین دستگاه اجرایی استان در حال پیگیری است و امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد اتمام تملک پلاک‌های مسکونی در این طرح باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: کل محدوده این طرح شامل17 هکتار است که دربردارنده 130 واحد تجاری و 230 پلاک مسکونی است که 68 واحد در شرق و 62 واحد در غرب سلامگاه در این طرح قرار دارند که فعلا برنامه‌ای برای تملک آنها در دستور کار قرار ندارد.

فرخزاد ادامه داد: بر اساس کارشناسی‌های انجام شده در سال 92 مبلغ مورد نیاز برای اجرای این طرح 600 میلیارد ریال برآورد شده که از این مقدار 300 میلیارد ریال بر عهده اداره ‌کل راه و شهرسازی، 150 میلیارد ریال بر عهده شهرداری قزوین، 100 میلیارد ریال بر عهده اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین و 50 میلیارد ریال بر عهده اداره ‌کل میراث فرهنگی استان قزوین است.

معاون عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: در حال حاضر اولویت تملک مناطق طرح ساماندهی امامزاده حسین(ع) با خانه‌های مسکونی بوده که 135 پلاک به این منظور تملک شده است.

وی گفت: تاکنون 180 میلیارد ریال صرف هزینه‌های طرح شده است که از این رقم 177 میلیارد ریال هزینه مستقیم تملک و 3 میلیارد ریال هزینه خدمات طرح، نقشه‌برداری مشاوره شده است.

فرخزاد ادامه داد: تاکنون اداره اوقاف حدود 20 میلیارد ریال اداره راه و شهرسازی حدود 50 میلیارد ریال و شهرداری حدود 110 میلیارد ریال را برای این طرح پرداخت کرده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت آستان قدس رضوی نیز در طرح ساماندهی امامزاده حسین(ع) و به ویژه خرید پلاک‌های مسکونی و تجاری استفاده کنیم.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally