مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از اجرای فعالیت عمرانی در ۱۶ هزار مترمربع بقاع متبرکه و موقوفات استان خبر داد.
پنج شنبه 26 مرداد 1396    

حجت‌الاسلام اکبر قیامی در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد: توسعه فضاهای عمرانی با هدف توسعه برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در موقوفات انجام می‌شود.

وی افزود: مطابق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی امامزادگان می‌بایست به قطب فرهنگی تبدیل شده و به واسطه امامزادگان فضای فرهنگی جامعه تلطیف شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان متذکر شد: به منظور تحقق این دیدگاه توسعه فضاهای عمرانی بقاع متبرکه در دستور کار قرار گرفته که نمونه آن را می‌توان در امامزاده سید صدرالدین اردبیل مشاهده کرد.

قیامی افزود: در سال‌های اخیر سه هزار مترمربع فضای فرهنگی در طبقه اول این امامزاده احداث شده و علاوه بر این در طبقه دوم نیز سالن چند منظور با کمک خیرین و مشارکت های مردمی احداث شده است.

وی با بیان اینکه امامزاده سید صدرالدین سالانه میزبان شش هزار نفر از اتباع آذری است، ادامه داد: امروز شاهد رونق این امامزاده هستیم بطوریکه در برنامه‌های ستاد اربعین پذیرایی از مسافران ایرانی و خارجی اربعین در این امامزاده گنجانده شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همچنین با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ وقف به عنوان سنت حسنه در جامعه اسلامی متذکر شد: می‌توان بخشی از خلأ اقتصاد نفت را از طریق اقتصاد وقف جبران کرد.

قیامی افزود: در سال‌های اخیر رفع تصرف از موقوفات به جد مورد توجه بوده و برای هزار و ۵۵۰ رقبه سند صادر شده است.

وی با بیان اینکه این میزان به منزله سنددار کردن ۲۴ میلیون مترمربع از موقوفات است، اضافه کرد: علاوه بر این ۵۰۰ سند دفترچه‌ای به سند تک‌برگ تبدیل شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان متذکر شد: در سال‌های اخیر ۳۰۰ حکم نیز به نفع موقوفات صادر شده و دست سودجویان کوتاه شده است.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally