عاشقان و ارادتمندان امام رضا0ع)، با پیاده روی به سمت مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر بلافصل امام رضا (ع)، از راه دور عشق و ارادت خود را به امام رضا(ع) ابراز کردند.
پنج شنبه 17 آبان 1397    
هزاران نفر از عاشقان خاندان عصمت و طهارت و ارادتمندان آستان امام هشتم شیعیان جهان ، حضرت امام رضا(ع) روز پنجشنبه با اجتماع در مقابل مسجد حضرت امام سجاد(ع) ورامین و برپایی مراسم عزاداری، حرکت خود را به سمت شهرستان پیشوا ، مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر بلافصل امام رضا (ع) آغاز کردند تا از راه دور عشق و ارادت خود را به امام رضا(ع) ابراز کنند.
جاماندگان ارض توس ، مسیر 10 کیلومتری ورامین تا پیشوا را با پای پیاده طی کردند و با عزاداری و سینه زنی این مصیبت عظما را محضر امام زمان (عج) تسلیت عرض کردند.
در طول مسیر ، مردم مناطق مختلف ورامین و شهرستان پیشوا نیز به این کاروان اضافه شدند تا به همراه این افراد خود را به محل مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در پیشوا برسانند.
بسیاری از عاشقان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت در طول مسیر با برپایی موکب، از کاروانیان پذیرایی کرده و آنان را همراهی می کردند.
عزاداران و شرکت کنندگان در این مراسم معنوی پس از حضور در شهرستان پیشوا ، در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) در کنار ده ها هیأت عزادارای به نوحه سرایی پرداخته و با قرائت خطبه امام رضا(ع) ، این مصیبت عظما را خدمت برادر ایشان تسلیت گفتند.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally