امامزاده حسین (ع)، در سالروز رحلت رسول گرامی (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) مملو از حضور عاشقان و زائرانی و عزادارن بود.
پنج شنبه 17 آبان 1397    
آستان مقدس امامزاده حسین (ع)، فرزند بلافصل هشتمین پیشوای شیعیان جهان در سالروز رحلت رسول گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) مملو از حضور عاشقان و زائرانی است که برای عرض تسلیت به این مکان روحانی در قزوین آمده اند.
 دسته های عزاداری و نوحه خوانی در قالب هیات های سینه زنی با حرکت از میدان آزادی، خیابان شهدا به سمت حرم مطهر امامزاده حسین (ع) به عزاداری و نوحه خوانی پرداختند.
دلسوختگان خاندان عصمت و طهارت (ع) با حمل تابوت نمادین امام حسن مجتبی (ع) و نوحه خوانی در عزای دومین امام بزرگ شیعیان جهان اشک ماتم ریختند.
همچنین سربازان و افسران کادر نیروهای مسلح استان اعم از ارتش، نیروی انتظامی و سپاه صاحب الامر (عج) نیز با گردهمایی در مقابل امامزاده اسماعیل (ع) با به راه انداختن دسته های سینه زنی تا امامزاده حسین (ع) و گلزای شهدای شهر قزوین در سوگ حضرت رسول اکرم (ص) و سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع) عزاداری کردند.
نظیر چنین مراسم های عزاداری در سایر شهرها و روستاهای استان از جمله بویین زهرا، تاکستان، آبیک، الوند، محمدیه، اقبالیه، شریفیه، بیدستان، محمودآباد، معلم کلایه، سیردان، رازمیان، آوج در حال برگزاری است.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally