آیت الله شاه آبادی: یکی از بهترین پایگاه های ترویج غدیر شناسی امامزادگان هستند تا فعالیت هایی باانگیزه های معرفت افزایی برای پاسخ به شبهات در آنها انجام شود.
یک شنبه 11 آذر 1397    
آیت الله شاه آبادی، مدیر موسسه غدیر شناسی، در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه کرمان با ارائه گزارشی اجمالی از این موسسه بیان داشت: موسسه غدیرشناسی از سال ۸۹ شکل گرفت و کار آن جدای از بنیاد بین المللی غدیر است.
وی رویکرد این موسسه را آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی اعلام کرد و پیشینه آن را مربوط به سال ۸۷ در دانشگاه علم و صنعت به دلیل نیاز معارفی در دانشگاه و عدم توان پاسخگویی دانشجویان به سوالات دانست که با هدف ایجاد دفاع استدلالی و عالمانه در دانشجو شکل گرفت و بعدها از انحصار مجموعه های دانشگاهی بیرون آمد و به عموم گسترش یافت .
آیت الله شاه آبادی افزود: هم اکنون در ۴۰ شهر کشور با بیش از ۱۲ هزار نفر، دوره های آموزشی یکساله و هفته ای یک جلسه با اقشار مختلف برگزار می کنیم تا در بازه زمانی یک ساله توانایی دفاع استدلالی که حداقل ۱۰ درصد شبهات رابتواند پاسخ دهد، وجود داشته باشد و همین دفاع ۱۰ درصد سرنوشت ساز است .
 
وی ادامه داد: به اعتقاد ما، فرمول پیروزی در جنگ نرم اعتقادی که به شدت هم از ما تلفات می گیرد؛ همان فرمول جنگ و همان فرمول فتنه ۸۸ است که مردم به میدان بیابند و ما می خواهیم اسلحه این جنگ را در اختیار مردم قرار دهیم؛ مردم را باید واکسینه کرد زیرا تلفات اعتقادی وحشتناک است و دشمن چون از ولایت و اهل بیت لطمه خورده، به دنبال جذب تفکر وهابی گری است تا ‌ضربه به ولایتی بزند که باعث توفیقات ما شده و این نظام را ۴۰ ساله کرده است .
مدیرموسسه غدیرشناسی نقش امامزادگان در نقشه بر آب کردن نقشه های خلفای عباسی در کشور را مورد تاکید قرار داد و با متذکر شدن این مطلب که امامزادگان، نهالِ عشق به ولایت را در قلوب مومنین غرس کردند؛ تصریح کرد : یکی از بهترین پایگاه های ترویج غدیر شناسی امامزادگان هستند تا فعالیت هایی باانگیزه های معرفت افزایی برای پاسخ به شبهات در آنها انجام شود و ما امیدواریم در پهناورترین استان کشور بیشترین خدمات را ارائه دهیم به ویژه در جنوب استان که حساسیت و نیاز بیشتری هم هست .
حجت الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمان هم با بیان اینکه هم ظرفیت و هم نیاز به چنین فعالیت هایی در استان کرمان وجود دارد؛ اظهار داشت: بنای اوقاف این است کارهای فرهنگی را مهندسی شده انجام دهد و در یک قالب(مشخص) حرکت می کند لذا این فعالیت ها باید نظام مند باشد تا منجر به یک حرکت فراگیر شود
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally