همه بقاع آماده پذیرایی از مسافران و زائران نوروزی است اما در ۲۱ بقعه به صورت ویژه خیمه های معرفت برپا می شود.
پنج شنبه 23 اسفند 1397    
حجت الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، در همایش روسا، هیئت امنا، مبلغین مسئولین مراکز فرهنگی قرآنی و خادمین بقاع متبرکه بر اعتقاد قوی به بقاع متبرکه تاکید کرد و به سخنی از آیت الله جوادی آملی که '' این امامزاده ها نسبت به ما حق حیات دارند؛ یعنی تشیع و ولایتمداری و پیروی از اهل بیت را از این امامزاده ها داریم و وظیفه ما نسبت به امامزاده همان وظیفه ای است که نسبت به عترت اهل بیت داریم'' اشاره کرد.

وی با تصریح برداشت و عقیده و نگاه ما به امامزاده ها این هست و باید ارادت خود به اهل بیت را در محضر امامزاده نشان دهید؛ افزود: آنچه حر را آزاد کرد بوی محبت حضرت فاطمه زهرا بود لذا بقاع متبرکه محضر اهل بیت است نه جای منیت و اگر کسی این اعتقاد را نداشته باشد بیراهه رفته است.

تدینی با متذکر شدن این نکته که بقاع متبرکه جای باندبازی نیست و ما وابسته به کسی نیستیم؛ اظهار داشت: خدمت در آستان بقاع متبرکه اول سپاسگزاری و بعد ادای دین باید باشد؛ ضمن اینکه وقتی در بقاع ورود کردید باید در میدان باشید و روز به روز بر جمعیت امامزاده اضافه کنید و کسی را از سفره اهل بیت محروم نکنید.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: باتوجه به فرا رسیدن ایام نوروز همچون سالهای گذشته در کل کشور جهت پذیرایی از زائرین و مسافرین برنامه ریزی داریم و امسال برای نهمین سال طرح آرامش بهاری برگزار و قبل از شروع تعطیلات همایشی جهت آماده سازی بقاع و رفع نواقص جهت پذیرایی خوب در ایام تعطیلات نوروزی، برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف استان کرمان ادامه داد: همه بقاع آماده پذیرایی از مسافران و زائران نوروزی است اما در ۲۱ بقعه به صورت ویژه خیمه های معرفت برپا می شود و چند روحانی مستقر و برنامه هایی از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین در سه مرحله رفع نواقص، برنامه لحظه تحویل سال و بعد از تحویل سال تا پایان تعطیلات نوروزی برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه مسائل مذهبی را نباید دولتی کرد؛ سرمایه اصلی را مردم دانست و افزود: باید در درآمدزایی امامزاده ها تلاش کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه در بقاع متبرکه یکی بحث عبادی و دینی و یکی خدمات دهی و خدمات مادی و اجتماعی است؛ افزود:  ۱۱۰ بقعه کشور در فاز اول برای خدمات مادی و اجتماعی انتخاب شده و همه بقاع باید خیریه باشد زیرا خدمات اجتماعی را باید افزایش داد.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally