به کمک خیرین و نیز جذب بودجه دولتی، در سطح استان خراسان شمالی، ۲۸ امامزاده و بقعه متبرکه مورد تکمیل و احداث، بازسازی و مرمت قرار گرفت.
دوشنبه 26 فروردین 1398    
حجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌شمالی، اظهار کرد: طی سال گذشته در سطح استان ۲۸ امامزاده و بقعه متبرکه مورد تکمیل و احداث، بازسازی و مرمت قرار گرفت که هزینه‌های اجرای این امور توسط مردم، خیرین، هیات امنا و بخشی هم هزینه‌های دولتی تأمین شد.
 
وی ادامه داد: در مجموع دو هزار و ۱۰ متر مربع تکمیل بقاع، دو هزار و ۷۰۰ متر مربع بازسازی و مرمت و ۴۵۰ متر مربع نیز احداث و توسعه در سطح بقاع متبرکه صورت گرفت.
 
آسوده افزود: همه امورات اجرایی و عمرانی انجام شده در بقاع متبرکه شامل نازک کاری و سفت کاری، دیوار کشی، محوطه سازی،آیینه کاری و کاشی کاری است.
 
وی یادآورشد: بقاع متبرکه همانند امامزاده ابراهیم کلاته سهراب، بی بی فاطمه، سید عباس(ع)، عبدالرحمن خرق، نورالله مرغزار، سید احمد و محمود، امام جعفر کوشکی، اشرف قلندره، عبدالرحمن قوشخانه، جعفر سیاهدشت و امامزاده ایوب شهرستان بجنورد مورد بازسازی، مرمت، احداث و توسعه قرارگرفتند.
 
آسوده بیان کرد: همواره مردم و خیرین در بازسازی و مرمت اماکن متبرکه و امامزاده‌‌ها یاری رسان این سازمان هستند که امیدواریم بازهم خیرین یاری کرده تا دیگر امامزاده‌های نیازمند به بازسازی و مرمت را در استان تکمیل کنیم.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally