محمدعلی فاضلی‌نسب: رویکرد اصلی اوقاف تمرکزدر برنامه‌های فرهنگی، قرآنی و فعالیت های اجتماعی است لذا نیازمند همکاری تمام ارگان ها و نهادهای مسئول هستیم.
چهارشنبه 22 خرداد 1398    
محمدعلی فاضلی‌نسب، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، در دیدار با فرماندار شهرستان میانه، به منظور رایزنی بیشتر جهت متمرکز شدن برنامه‌های فرهنگی اجتماعی و قرآنی در امامزاده‌ها گفت: رویکرد اصلی اوقاف تاکنون تمرکزدر برنامه‌های فرهنگی و قرآنی بود اما با توجه به مصوبه سازمان و افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه و نیاز بر توجه ویژه به این موضوع، فعالیت‌های اجتماعی هم به برنامه‌های اوقاف افزوده می‌شود.
 
وی افزود: تأسیس مراکز اجتماعی فرهنگی و قرآنی به نام (افق) در امامزاده سید اسماعیل(ع) میانه را در دستور کار داریم تا علاوه بر تمرکز در فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی با برگزاری کلاس‌های آموزشی و برنامه‌های متنوع نقشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله کاهش طلاق و اعتیاد بین جوانان و تربیت فرزندان اسلامی داشته باشیم.
 
فاضلی‌نسب در این نشست خواستار همکاری فرماندار و سایر مسئولان برای برگزاری کلاس‌های سبک زندگی در امامزاده‌های این شهرستان هم شد و گفت: برگزاری کلاس‌های سبک زندگی اسلامی از جمله طرح‌های فرهنگی و اجتماعی اوقاف است که با حضور مربیانی که در شهر مقدس قم دوره‌های آموزشی زندگی به رنگ خدا را گذرانده اند، در امامزاده‌ها برگزار خواهد شد.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، هماهنگی با مؤسسات خیریه و مردم نهاد برای حضور در امامزاده‌ها را برای جذب مخاطبان به بقاع متبرکه با اهمیت دانست و گفت: طبق هماهنگی با مؤسسه جامعة‌القرآن استان با هدف حمایت از نهادهای مردمی کلاس‌های آموزش قرآن هم در امامزاده‌های میانه آغاز به فعالیت خواهند کرد.
 
وی در پایان از مسئولان و فرماندار شهرستان میانه خواست برای تحقق اهداف متعالی اوقاف و تبدیل امامزاده‌ها به قطب فرهنگی طبق فرموده مقام معظم رهبری، اوقاف را یاری کنند.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally