یادواره‌ی ۱۷۵ شهید و ۳ شهید گمنام بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت در صحن مطهر امامزاده سلطان سید احمد برگزار شد.
سه شنبه 22 مرداد 1398    
یادواره‌ی ۱۷۵ شهید و ۳ شهید گمنام بخش ساردوئیه در صحن مطهر امامزاده سلطان سید احمد برگزار شد.
در ابتدای مراسم حسن سنجری جانشین سپاه جیرفت ضمن خوشامد گویی به حاضران گفت: قرآن در وصف شهدا گفتند که گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند، مردگانند بلکه زنده اند و نزد پروردگار روزی می‌خورند.
وی در کارها، سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبری را لازم دانست و افزود: امام خامنه‌ای فرمودندکه زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست.
جانشین سپاه جیرفت در پایان تصریح کرد: شهدا از کسانی که در راه زنده نگهداشتن اسلام تلاش می کنند، تشکر می کنند.
در ادامه‌ی مراسم حجت الاسلام و المسلمین امین کمالی گفت: سلام‌گوی شهدا خداست و نباید از این قافله عقب بمانیم.
وی به حماسی بودن کار شهدا اشاره کرد و افزود: رهبری فرمودند که دفاع مقدس گنجی است که باید استخراج شود.
 

ایشان با اشاره به “انی جائل فی الارض خلیفه” بیان کرد: انسان، مقام جانشینی خدا را دارد و شهدا با ۳ گام از خاک به اوج رسیدند.
سخنران یادواره شهدای بخش ساردوئیه اولین و مهمترین گام شهدا را زندگی موحدانه اعلام کرد و گفت: بایستی در تمام مراحل زندگی خدا را کارگردان قرار دهیم و غیر خدا را پاک کنیم و شهدا تمام زندگی و حتی مَمات‌شان را با خدا معامله کردند و ذره ای برای غیر خدا نَفَس نکشیدند.
وی با اشاره به اینکه شهدا فهمیدند در این دنیا مهمان هستند، افزود: شهدا از پُست و مقام‌های دنیا که در واقع دام‌های شیطان است، فرار کردند.
حاج آقا کمالی خاطر نشان کرد: شهید حاج حسین خرازی از اینکه به او “فرمانده” گفته می‌شد، ناراحت می‌شدند.
او دومین راه اوج گرفتن شهدا را زندگی مخلصانه دانست و گفت: راه نجات در داشتن اخلاص است و در بررسی زندگی شهدا در میابیم که شهدا گوی سبقت را از همگان ربوده‌اند.
وی افزود: شهید علیرضا محمودی با ۱۳ سال سن و اهل کرج در وصیت‌نامه‌اش ۵۰ توبه نامه دارد.
 

وی در ادامه گفت: امام سجاد (ع) می‌فرمایند: خدایا از هر لذتی که تو نباشی، من به تو پناه می‌برم.
سخنران یادواره شهدای بخش ساردوئیه درخصوص رفاقت با خدا بیان داشت: اگر می خواهی بدانی که چقدر با خدا رفیق هستی، در لحظه‌ای که مشکلات، در زندگی شخصی فشار آورد، اگر توانستی با خدا باشی، ارزش دارد.
وی خطاب به بازاریان گفت: بدانید که اگر در وقت اذان دست از کسب و کار برداشته و نماز را اقامه کردید، با خدا رفیق هستید.
وی سومین گام اوج گرفتن شهدا را زندگی عاشقانه دانست، تاکید کرد: شهدا با خدا معامله کرده و عاشق خدا شدند.
وی نتیجه‌ی زندگی به سَبک غرب، غیر خدا و کدخدا را افسردگی و نداشتن آرامش ارزیابی کرد و افزود: نتیجه فرار از مسیر شهدا و سبک زندگی اسلامی، خودکُشی است.
 

حجت الاسلام امین کمالی با اشاره به اینکه شهدا می‌توانند الگوی زندگی فردی و اجتماعی باشند، گفت: روحیه جهادی و حماسی شهدا ، امروز به ما عزت داده است و یکی از نتایج آن سرنگونی پهباد فوق پیشرفته آمریکا و توقیف کشتی انگلیسی است.
وی در پایان به آگاهی دشمن نسبت به اینکه نرم افزار اصلی جوانان، اسلام است، اشاره کرد و افزود: دشمن برای مقابله با نرم افزار اسلام برنامه ریزی دارد.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally