تبدیل امامزادگان بعنوان مأمن و پناهگاه عاشقان و دلباختگان ائمه اطهار، به قطب های فرهنگی از آمال و آرزوهای رهبر معظم انقلاب است.
سه شنبه 22 مرداد 1398    
حجت الاسلام « سیدشهاب الدین حسینی » در جمع زائران امامزاده سیدمحمد کججانی تبریز اظهار داشت: تبدیل امامزادگان بعنوان مأمن و پناهگاه عاشقان و دلباختگان ائمه اطهار، به قطب های فرهنگی از آمال و آرزوهای رهبر معظم انقلاب است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی  افزود: گسترش اخلاق و معنویات در راستای گسترش سبک زندگی اسلامی از توصیه های مهم رهبر انقلاب در منشور گام دوم است که در این زمینه هم امامزادگان بهترین محل برای ترویج اخلاق و معنویت هستند.
 
وی در ادامه امامزادگان را اماکن مقدس مردمی معرفی کرد و گفت: وقتی مردم خالصانه با وجود بار مشکلات اقتصادی در کشور حاضر نیستند،  خللی در اعتقاداتشان وارد شود و همچنان امامزادگان و حرمین امامان را از نذورات و کمک های مالی بی بهره نمی گذارند، این نشان می دهد امامزادگان بعنوان پایگاه های مردمی می توانند؛ حقیقت اسلام ناب محمدی را نه تنها به شهر ها و کشور بلکه دنیا صادر کنند. 
 
مدیرکل اوقاف استان ادامه داد: امروز نیازهای فرهنگی بیش از هر زمانی در کشور به چشم می خورد، از این رو وظیفه داریم با تمام قوا وارد عمل شده در کنار کارهای عمرانی و توسعه ای، زیرساخت های فرهنگی را برای بهره مندی مردم از امامزادگان فراهم کنیم.
 
حجت الاسلام حسینی از تدوین کتاب جامع امامزاده سید محمد کججانی خبر داد و افزود: امامزاده سید محمد کججانی یکی از عرفای به نام عصر خود و مورد احترام مردم منطقه بوده است، خوشبختانه با کارهای عمرانی و برنامه های فرهنگی گام های خوبی در زمینه معرفی این عارف برداشته شده است.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally