اداره کل اوقاف وامورخیریه استان در همکاری با موسسه رویان، طرح پرورش دام سبک را در مزرعه شماره یک آستان مقدس امامزاده آقا علی عباس شهر بادرود در شهرستان نطنز اجرا کرده است.
دوشنبه 27 مرداد 1399    

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: این طرح پرورش دام، سال گذشته باهمکاری موسسه رویان در این مزرعه آغاز شده و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری 800 راس دام در این مجموعه پرورش داده شود .
امیرحسین اسماعیلی‌پور افزود: همچنین با همکاری جهادکشاورزی طرح مطالعاتی طرح‌های کشاورزی و تولید محصولات گلخانه‌ای در دست اجراست .
وی گفت: در زمینه احداث جایگاه سوخت برای موقوفات هم هفت طرح جدید دردست اجراست وطرحی هم در شهرستان اردستان بهره برداری شده است .
امیرحسین اسماعیلی‌پور، بابیان اینکه در 22 نقطه از استان طرح‌های گردشگری تعریف شده افزود: با توجه به شرایط فعلی پیش‌بینی می‌شود پنج طرح منجر به قرارداد شود .
وی گفت: تعداد زیادی از این طرح‌ها شامل احیای کاروانسرا‌های قدیمی، حمام‌های قدیمی و یا آب انبار‌ها است که بیشتر به محل اقامت و سفره خانه سنتی و چایخانه سنتی تبدیل می‌شود .
معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: در بخش احداث مجتمع‌های تجاری، مسکونی و اداری هم امسال پنج طرح در شهرستان‌های اصفهان و کاشان معرفی شده که امید می‌رود در این شرایط اقتصادی دو طرح راه اندازی شود که اکنون در مرحله صدور پروانه ساختمانی و اخذ مجوز از سازمان اوقاف است .
آستان مقدس امامزاده آقا علی عباس از فرزندان حضرت امام موسی کاظم (ع) در هشت کیلومتری شهر بادرود و 38 کیلومتری شمال شرقی شهر نطنز در دل کویر واقع شده و سالانه جمعیت بسیاری از زائران از اطراف و استان‌های مختلف به زیارت این امامزاده مطهر مشرف می‌شوند .

 
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally