رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه امامزادگان یکی از نشانه‌های تاریخی اعتقاد به امامت در کشورمان هستند، تصریح کرد:امسال در فضای باز ۲ هزار امامزاده با رعایت نکات بهداشتی مراسم عزاداری برگزارشده است.
شنبه 8 شهریور 1399    
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در نشست هم‌اندیشی با هیئت امنای بقاع متبرکه که به‌صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، با تاکید بر اینکه هیئات مذهبی پرچم‌دار محبت به اهل بیت (ع) هستند، اظهار کرد: محبت به اهل‌بیت (ع) ریشه در اعتقادات ایرانیان دارد.

خاموشی با اشاره به اینکه امسال در فضای باز ۲ هزار امامزاده با رعایت نکات بهداشتی برنامه عزاداری برگزارشده است، گفت: تمامی این ۲ هزار بقعه متبرکه در ۲ هزار نقطه کشور باید در راستای تعظیم شعائر حسینی قدم بردارند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ما به اقتضای زمان ماموریت‌های ویژه‌ای داریم، یادآور شد: راجع‌به محرم امسال با توجه به لزوم مقابله با کرونا بهتر است مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌ها در فضای باز امامزاده ها برگزار شده است .

خاموشی با اشاره به اینکه امامزادگان یکی از نشانه‌های تاریخی اعتقاد به امامت در کشورمان هستند، تصریح کرد: به استثنای حرم‌های امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، تمامی بقاع متبرکه تحت مدیریت سازمان اوقاف و امور خیریه هستند که این اماکن مقدس نیز بر اساس ماده ۵ اوقاف توسط امین‌ها اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر مکتب ایثار و شهادت در انقلاب اسلامی نبود، قدرت مبارزه با استکبار جهانی به وجود نمی‌آمد، تاکید کرد: عزت ما بر همان خط سرخ شهادت است.

رئیس هیئت امنا سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اگر حسینی هستیم با یزید زمان نمی‌توانیم سازش کنیم، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همانند نامش، رفتار و اهداف حسینی دارد.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally