پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی(حفظه الله)
از شاگردان برجسته آیت الله بروجردی و عضو شورای استفتای وی بوده و کتاب منتخب الاثر درباره امام دوازدهم شیعیان را به توصیه استاد نوشته است.
دوشنبه پانزدهم خرداد 1396     
بازدید: 610
لطف الله صافی، ۱۹ جمادی الاولی ۱۳۳۷ق، سی بهمن ۱۲۹۷ش، در گلپایگان متولد شد. تحصیلات خود را در گلپایگان آغاز کرد و ادبیات عرب، کلام، تفسیر قرآن، حدیث، فقه و اصول را تا پایان سطح، در زادگاه خود به سرانجام رساند.
لطف الله صافی گلپایگانی، در ۲۳ سالگی (۱۳۶۰ق) از گلپایگان به قم هجرت کرد و در درس سید محمدتقی خوانساری، سید محمد حجت کوه‌کمره‌ای، سید صدرالدین صدر، سید محمدرضا گلپایگانی و آیت الله بروجردی حاضر می‌شد. او پس از چهار سال اقامت در قم به مدت یک سال در نجف ساکن شد و در درس محمدکاظم شیرازی، سید جمال الدین گلپایگانی و شیخ محمدعلی کاظمی حضور یافت. او داماد سید محمدرضا گلپایگانی است.
 
صافی گلپایگانی، به توصیه آیت الله بروجردی، زعیم وقت حوزه علمیه قم، اقدام به نگارش کتاب منتخب الاثر کرد. آیت الله صافی گلپایگانی، پس از درگذشت آیت الله گلپایگانی در آذر ۱۳۷۲ش، به عنوان مرجع تقلید شناخته شد. سید محمدرضا گلپایگانی در وصیتنامه خود، لطف الله صافی گلپایگانی را مجتهد مسلم و عادل خوانده بود.
 
 
 
 
 
 
mehrab motavally